Організація харчування

Організація харчування у закладі дошкільної освіти проводиться відповідно до нормативних документів:

Закон України “Про освіту”;

Закон України “Про дошкільну освіту”;

Закон України “Про охорону дитинства”;

Закон України “Про дитяче харчування”;

Закон України «Про питну воду та питне водопостачання»;

Закон України «Про якість та безпечність харчових продуктів» (із змінами);

Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів;

Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах;

Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (затверджений спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 01.06.2005 № 242/329).

Інструкція щодо організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах” (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 року № 298/227, із змінами від 26.02.2013№ 202/165 ).

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в  закладі. Режим харчування дітей в  закладі дошкільної освіти (яслах-садку) “Золотий ключик”  трьохразовий, наявні меню-вивіски, добові проби. Графік видачі їжі затверджується директором закладу.

 Призначені відповідальні особи за організацію харчування  та  відповідальна особа за зняття проби з готових страв. Відповідно до вимог організовано питний режим.

Ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

У  закладі дошкільної освіти наявні картотеки страв, орієнтовне чотирьохтижневе, сезонне меню, затверджене Держпродспоживслужбою, щоденні меню-розкладки, котрі відповідають картотеці страв.

Заклад забезпечений проточною холодною та гарячою водою.  Є необхідна кількість посуду, котрий промаркований і використовується  за призначенням.

В закладі наявний весь набір продуктів (в асортименті крупи, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки, фрукти, кондитерські вироби, сухофрукти тощо).  Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами,  що засвідчують їх якість. В закладі створена бракеражна комісія.

Зберігаються продукти в спеціально обладнаній  коморі, овочесховищі, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм,  в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книзі складського обліку продуктів.

Вихователі та помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть  активну участь в організації харчування дітей, формують  у них культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовим приладдям (столовою, чайною ложками та виделкою). Дітей середньої та старшої груп навчають чергувати: сервірувати столи, збирати використаний посуд, використовувати санітарний одяг.

Упродовж  року спеціалісти Держпродспоживслужби здійснювали контроль за організацією харчування дітей у дошкільному навчальному закладі,  зауважень  щодо організації харчування не було.

В період оздоровлення вихованці закладу отримують другий сніданок 0 10.00 год. – соки в асортименті, фрукти.

Організація діяльності харчоблоку ДНЗ

У закладі є харчоблок, який складається з гарячого та холодного цехів приготування страв, підсобних приміщень, комори для зберігання продуктів. Приміщення харчоблоку та все обладнання відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

На харчоблоці знаходиться достатня кількість обладнання: електрична плита, електрокип’ятильник, 2 електром’ясорубки для сирої та вареної продукції,  овочерізка, картоплечистка, холодильники, морозильна та холодильна камери для зберігання м’ясних, рибних та молочних продуктів.

Харчоблок дошкільного закладу забезпечений необхідним технологічним та холодильним обладнанням, кухонним інвентарем та посудом із відповідним маркуванням, який використовується за призначенням. Санітарний стан харчоблоку задовільний.